Livet på ABAX

Vi tror starkt på att när våra anställda älskar sitt jobb så känner de sig som en del av ett team och kommer att lyckas

Människorna är kraften i ABAX. Vår kultur är att vara en lösningsleverantör för våra kunder och vi är entusiastiska över att tillhandahålla datadrivna insikter.

Alla har en viktig roll

Med den snabba tillväxten samt inträdet på nya marknader fick ABAX arbeta ännu hårdare för att få alla att känna att de spelar en viktig roll i det stora pusslet. Våra anställda är alla med och löser komplexa problem, tillsammans.

Innovativ och entusiastisk? Då är vi en match!

För det är vi också! På ABAX behöver vi ständigt ligga i framkant när det gäller att tillhandahålla smarta lösningar som ger våra kunder enkel tillgång till alla delar av sitt arbete, oavsett om de sitter i bilen, på kontoret eller ute på fältet. När du arbetar på ABAX kommer du att vara en del av ett snabbt växande och kreativt företag som hjälper kunder att spara pengar och tid!


ABAX Ledningsgrupp

ABAX:s ledningsgrupp har internationell erfarenhet inom teknikbranschen, vilket möjliggör ABAX position som branschledare.

Baserat på deras breda tekniska erfarenhet så samarbetar ledningen med våra team för att skapa innovativa tjänster som hjälper våra kunder att uppnå sina ambitioner. Ledningen säkerställer att alla våra avdelningar arbetar framgångsrikt mot ett gemensamt mål - att möjliggöra affärsvärde från anslutna data.

Morten Strand
CEO

morten.strand@abax.no

John Ole Moe
Interim CFO

john.moe@abax.com

Paul Walsh
Chief Technology Officer

paul.walsh@abax.no

Bruce Atle Karlsen
Chief Performance Officer

atle.karlsen@abax.no

Sofia Toll
Chief Marketing Officer

sofia.toll@abax.com

Heikki Koivula
Chief Commercial Officer

heikki.koivula@abax.com