ABAX-livet

Vi tror fuldt og fast på, at vores ansatte yder deres bedste, når de trives, elsker deres arbejde og deler holdånden – og det er vores ansvar at sikre.

Det absolut vigtigste aktiv hos ABAX er mennesker; Mennesker, der brænder for at finde de bedste løsninger til vores kunder gennem datadrevet indsigt.

Med til at gøre en forskel

Det går hurtigt hos ABAX, og med kraftig vækst og indgang på nye markeder, er det vigtigt som aldrig før, at, alle føler sig set og hørt – for alle ansatte har del i succesen. Når det kommer til at løse komplekse problemstillinger, gør vi det i fællesskab.

Ud-af-kasse-tænkende og entusiastisk? Det er et match!

Vi er innovative og entusiastiske – og hvis du er det samme, er vi stensikkert et match. Hos ABAX er det et must, at vi altid går forrest i udviklingen af smarte løsninger, der giver vores kunder nem og værdifuld adgang til alle dele af deres arbejde – uanset om de sidder i bilen, på kontoret eller er ude i felten. Når du arbejder hos ABAX, bliver du en del af en hurtigvoksende og kreativ virksomhed, der hjælper kunder med at spare både tid og penge.


Ledelsesteamet hos ABAX

Den øverste ledelse hos ABAX har international erfaring inden for teknologi-industrien – og det er grunden til, vi kan være førende inden for det, vi gør. 

Gennem tæt samarbejde på tværs af virksomheden sikrer vi innovative løsninger, der hjælper vores kunder med at nå deres mål og ambitioner.

Morten Strand
CEO

morten.strand@abax.no

David Norton
Chief Finance Officer

david.norton@abax.no

Paul Walsh
Chief Technology Officer

paul.walsh@abax.no

Bruce Atle Karlsen
Chief Performance Officer

atle.karlsen@abax.no

Sofia Toll
Chief Marketing Officer

sofia.toll@abax.com

Heikki Koivula
Chief Commercial Officer

heikki.koivula@abax.com